دوچرخه سواری و فواید آن و فرهنگ دوچرخه سواری
دسته بندی : دوچرخه سواری ,

دوچرخه سواری و فواید آن و فرهنگ دوچرخه سواری

فواید دوچرخه سواری را تا به حال فقط به سوزاندن کالری و تقویت عضلات پا نسبت می دادیم اما باید بگوییم که برای افزایش سلول های مغز دوچرخه سواری کنید و این تنها بخشی از خواص ورزش دوچرخه سواری است.

فواید دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت و متحرک برای بدن تقریبا یکسان است. برای سوزاندن کالری و سلامت قلب به سراغ دوچرخه سواری بروید. اگر کالری سوزی دوچرخه سواری برای تان کافی نیست، تحقیقات جدید نشان داده دوچرخه سواری برای مغز هم فوایدی دارد که این موضوع این پرسش را به ذهن می آورد:برای سلامت روانی هم می توان دوچرخه زد؟ خیلی ها عاشق دوچرخه سواری هستند، چه بیرون از منزل و چه با دوچرخه ثابت، چون ضربان قلب را بالا می برد، کالری می سوزاند، و پاهای را به فعالیت وا می دارد.

 فواید شگفت انگیز دوچرخه سواری بر مغز و بدن اما معلوم شده این رکاب زدن، تمرینی عالی برای ذهن و روان تان نیز هست. مطالعات جدید گوناگونی نشان داده اند، دوچرخه سواری، ساختارهای مهم مغز را گسترش می دهد و بنابراین شما می توانید سریع تر فکر کنید، بیشتر به خاطر بسپارید و احساس شادابی بیشتری کنید.

+فواید شگفت انگیز دوچرخه سواری بر مغز و بدن:

1-افزایش سلول های سفید مغز

هرچه قدر سلول های سفید مغزتان بیشتر باشد، سریع تر می توانید ارتباطات مهم مغز را برقرار کنید، بنابراین هر چیزی که تعداد این سلول ها را افزایش دهد خوب است.

2-دوچرخه‌سواری تا محل کار، مرگ و میر را کاهش می‌دهد

 فرهنگ دوچرخه سواری::

برخی از اسلام‌گرایان، دوچرخه‌سواری بانوان را عملی «غیراسلامی» و «ناهنجارانه» تلقی می‌کنند

در ایران دوچرخه سواری به عنوان یک ورزش به حساب می آید یا بازی کودکانه در تابستان، بلکه در کشورهایی مانند هلند بیشتر شبیه یه یک قدم زدن آسان تلقی می‌شود.

شاید شما جزو آن دسته از کسانی باشید که دوچرخه سواری را مانند یک ورزش تلقی می‌کنید و برایتان دلچست‌تر و غرورآفرین است که بگویید ورزشکار هستید. ولی اگر شما هم مانند من هستید و ترجیح می‌دهند دوچرخه سواری را مانند قدم زدن پنجشنبه شب‌ها یا جمعه عصر به حساب بیاورید، می‌توانید در حین دوچرخه سواری لحظه‌‌ای توقف نمایید و کاری را انجام دهید که به شما احساس خوشایندی می‌دهد مانند نگاه کردن به پیرامونتان و بوییدن گل‌ها با نگاهی به سطح شهر و یا توقف در مکان‌هایی که همیشه دلتان می‌خواست ببینید ولی به دلیل نداشتن جای پارک نمی‌توانستید متوقف شوید و لذت ببرید، توانایی ایستادن و دوباره حرکت کردن یکی از مزایای بزرگ دوچرخه سواری است.

 از همین امروز شروع کنید   
برچسب ها : دوچرخه سواری , دوچرخه , ورزش ,

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic